kominarz

Przyczynami zmniejszonego ciągu mogą być:

  • występowanie zatorów od zaprawy cementowej i opadłych cegieł;
  • zapychanie kurzem i sadzą

W każdym razie, jeśli zmniejszy się ciąg w kominie, trzeba go wyczyścić i wykwalifikowaną kontrolę Kominiarz Piła. Do sprawdzenia stanu dobrym urządzeniem diagnostycznym jest ciężarek, który opuszcza się na linę, co pozwala wyciągnąć wnioski o stopniu przepuszczalności, a następnie przeprowadzić niezbędne czyszczenie kominów. Jeśli potrzebujesz czyszczenia kanałów wentylacyjnych, skontaktuj się z nami.

Podczas pracy ważne jest, aby w ścianach nie pojawiły się pęknięcia, przez które mogą wydostawać się gorące gazy i wylatywać iskry, które mogą spowodować pożar w Twoim domu.

Kwas siarkowy w kominie

Cegła energochłonna nagrzewa się stopniowo, spaliny są schładzane. Na wewnętrznych ścianach gromadzi się kondensacja. Tlenek siarki w sadzy reaguje z wodą. W wyniku reakcji uwalniany jest kwas siarkowy. Zjada cegłę. Szybsze kominy z cegły z kotłem gazowym są niszczone przez kwas siarkowy. Gaz zawiera merkaptany, które podczas spalania tworzą tlenki siarki. Dym w takich kotłach nagrzewa się do 250 ºC. Dlatego chłodzenie powoduje dużą kondensację. Ściana wewnątrz pomieszczenia wilgotna, bo zniszczona jest cegła w kominie. Powstaje odwrócony ciąg. Po kilku latach aktywnej eksploatacji bez czyszczenia komin będzie wymagał naprawy Kominiarz Tarnów. Ponowne układanie cegieł nie zawsze rozwiązuje problem.

Co się stanie, jeśli komin nie zostanie oczyszczony?

Jeśli zaniedbasz konserwację komina, studnie zatkają się, a sadza się zapali. Gdy sadza się pali, temperatura wzrasta do 1000 ºС, istnieje niebezpieczeństwo nagrzania dachu . Sadza zwiększa swoją objętość, blokuje kanał i wylatuje na dach. Aby nie stwarzać warunków do pożaru, konieczne jest prawidłowe eksploatowanie komina, przeprowadzanie kontroli

Dlaczego regularne przeglądy kominów są ważne?

  1. Monitorowanie stanu technicznego, szczelności podłączonego urządzenia (zawory, komory). 
  2. Sprawdzenie stanu, szczelności kanału dymowego, wylotu gazu. 
  3. Czyszczenie kanału szczotkami i innymi urządzeniami. Ważne jest, aby usunąć płytkę nazębną z ujścia komina. 
  4. Wypalanie i odpryskiwanie sadzy jest zabronione!

Jak przebiega mechaniczne czyszczenie komina?

Aby upewnić się, że komin jest naprawdę brudny, najpierw musisz go sprawdzić. Cienką warstwę sadzy można usunąć za pomocą pędzla. Skrobaki służą do usuwania zabrudzeń, których grubość przekracza 2 milimetry, po czym następuje wykańczanie powierzchni pędzlem. Gdy rura jest całkowicie zablokowana, blokadę należy przebić ciężarkiem przymocowanym do kabla. Z późniejszym użyciem skrobaka i pędzla. Czyszczenie należy rozpocząć od góry rur, a następnie wydłużyć uchwyty używanych narzędzi. Popielnik i komora spalania są czyszczone jako ostatnie. Po zakończeniu czyszczenia piec należy roztopić i sprawdzić ciąg.

Metody wzmacniania komina

Eksploatacja komina pomoże poprawić izolację Kominiarz Toruń, uszczelnienie, montaż obudowy ze stali nierdzewnej, świecy kominowej, renowację muru, obłożenie komina i innymi metodami. Uszczelnienie odbywa się za pomocą specjalnego rozwiązania. Przede wszystkim przygotowywane są otwory w dolnej części kanału. Następnie kanał jest pokryty roztworem, otwory są zamurowane. Trudne obszary są przetwarzane ręcznie. Dzięki temu komin staje się bezpieczniejszy, a ciąg poprawia się. Czysty komin — bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców!

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować